Gitar Dersi Ankara

Akademi Akcan
Akademi Akcan

Gitar Eğitimi

Klasik gitar birçok müzik tarzında kullanılan, günümüze kadar süregelmiş en popüler çalgılardan biridir.

Gitar derslerimizi kişinin beklentileri doğrultusunda ve kişiye özel bir ders programı hazırlayarak sürdürülmektedir. Derslerimiz birebir eğitmen eşliğinde gerçekleştirilmektedir.

Nota, solfej ve deşifre eğitimleri derslerimizin içeriğinde mevcuttur. Akademimizde Klasik ve Elektro Gitar eğitimi verilmektedir.

6 yaşından itibaren gitar eğitimine başlanabilir.

Diğer Kurslar
About Us

KLASİK GİTAR : Modern klasik gitar 19. yüzyılda İspanya’ da gelişerek bugünkü halini almıştır. Antonio de Torres büyük gövdeli bir gitar tasarlayarak ses şiddeti ile ton kalitesini arttırmak amacıyla yelpaze destek sistemini geliştirmiştir. Torres’ in çalışmaları gitar yapım tarihindeki en önemli gelişmeler arasındadır. Çoğu standart enstrüman onun çalışmaları temel alınarak geliştirilmiştir. Torres’ in genel anlayışı sonraki gitar ustaları tarafından örnek alınmış, bu sayede gitarın bir konser enstrümanı olarak hızlanmış ve yeni nesil icracı ile bestecilerin yetişmesi desteklenmiştir.

ELEKTRO GİTAR : Elektrik gitar, sesini manyetikleri aracılığı ile elektrik akımına dönüştüren ve bir amplifikatör ile bu akımdan ses elde edilmesine olanak tanıyan bir gitar türüdür. Yarattığı sinyalin değiştirilebilir olması ve zamanında bir devrim niteliği taşıyan yükseklikte bir sese sahip olması nedeniyle, kullanım alanı çok genişlemiş bir gitar türüdür. Elektronikteki gelişmeler ile tonal olarak sınırları 1960 lardan sonra iyiden iyiye artan elektro gitar, günümüzün en bilindik enstrümanlardan biri haline gelmiştir.

İletişim Bilgileri

Bize Ulaşın

Kurslarımız hakkında detaylı bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

 • Adres

  Yıldız Hilal Mahallesi Hollanda Caddesi 686 (73) Sokak No:3, Çankaya/ANKARA

 • E-posta

  Mail: bilgi@akademiakcan.com

 • Telefon

  Şimdi Arayın: +90 (312) 440 57 27

 • Çalışma Saatleri

  Pazartesi - Cuma: 09.00 - 19.00

  Cumartesi & Pazar: 09.00 - 20.00

Size Ulaşalım

Yıldızlı alanlar zorunludur *

  Şimdi Arayın